Jak správně investovat svůj volný čas?

Jste v životní fázi, kdy své oblíbené koníčky hledáte?

Možná nejste s trávením svého volného času spokojeni a stále hledáte. Kolegyně chodí na jógu
 a tak jste se do ní pustila také. Ale nebaví Vás to. Sedíte v pozici lotosového květu, pilně „óóóóhmujete“ a přesto se nedostavuje pocit uspokojení.
malování obrazu

Vaši kolegové vybírají pečlivě výbavu na kolo a lákají Vás na přejezd hor. Předhánějí se v tom, kdo ujel o víkendu více kilometrů a v době oběda Vám strkají před nos „appky“ s jejich výkonem.
„ Koukej, minulej měsíc jsem ujel průměrně za týden…..“. Také jste zkusili kolo. Bylo to vážně bezva. Bolavá záda a otlačená zadnice. Nejlepší na celém tom výletu byla zastávka na jedno orosené.

Máte za sebou podobné zkušenosti? Ano, je pravda, že příklady táhnou. Ovšem někdy Vás mohou zatáhnout tam, kam nechcete.
focení krajiny

Nebojte se a nastavte si zrcadlo.

Jsme jedineční a rozdílní. Ve všech směrech. Někoho by háčkování zabilo a potřebuje se vybít a unavit ve sportu.  A druhý Vám sám stluče komodu, ovšem do posilovny ho nedostanete.

Netlačte se do činností, které Vám nesedí jenom proto, že „byste něco podobného dělat měli.“

Nastavte si zrcadlo. Jací jste? Co jste při činnostech, které jste zkusili, zažívali? Byly to pocity radosti, zadostiučinění, uspokojení a nadšení z objevování nového?

Potom si Vás tento koníček vybral tak, jak si vybírají malá štěňátka svého majitele.

Pamatujte na změny.

Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří svůj koníček našli, gratuluji. Pamatujte však na změny.
 Do zrcadla se díváme každý den a pozorujeme změny na tváři. Nejen ty způsobené věkem, ale i ty způsobené momentálním rozpoložením.

Dejte sami sobě vše potřebné.

Pokud je Vaše tvář seschlá a unavená, potřebujete krém, vitamíny a vodu. Ale co dělat, pokud
je Vaše duše nespokojená? Dejte jí ten správný koníček.

Nastala u Vás změna? Dříve jste se v práci hýbali a teď máte sedavé zaměstnání? Asi Vám prospěje před oblíbeným filmem zajít si zahrát fotbal. Máte čerstvě narozené miminko? Asi Vám neudělá dobře na duši jít běhat třikrát v týdnu. Možná Vám návštěva bazénu udělá větší radost.

Každé životní období sebou nese změny, které se promítají i do toho, jak chceme trávit svůj volný čas. Udělejte si exkurzi do své duše a správně vybírejte, který koníček bude ta Vaše srdcovka.