Uvařte si pivo doma

Jak vlastně vzniká pivo v pivovaru? Vaření piva v pivovaru je celkem složitý a zdlouhavý proces, záleží také na typu pivovaru, většinou má každý svou vlastní recepturu, proces prochází od navezení sladu, který se musí nechat odležet, přes tzv. vystírání, což je míchání sladu s vodou, dále přichází na řadu rmutování (při tom dochází ke štěpení polysacharidů), následuje zcezování, chmelovar, zchlazování až po kvašení, dozrávání (ležáky dozrávají až 60 dnů), ještě se musí přefiltrovat, až potom se stáčí a rozváží.
nádoby na vaření piva
Takhle je postup popsán zjednodušeně, každá procedura nějakou dobu trvá a vyžaduje přísné nejen hygienické podmínky, ale na tohle jistě žádný spotřebitel, který si pivo koupí, při jeho konzumaci ani nepomyslí.
Co si ale takhle zkusit uvařit pivo doma? Pokud máte rodinný dům, chatu nebo chalupu (protože trochu prostoru k tomu budete potřebovat), podle lidí, kteří to zkusili, nebo si ho doma vaří pravidelně, na tom nic složitého není.

Co všechno budete potřebovat:
– ze surovin potřebujete slad, sušené nebo granulované chmelové šišky a pivovarské kvasnice, pokud si teď řeknete, kde se asi tak dají tyhle suroviny sehnat – právě v pivovaru, samozřejmě, že Vám je asi neprodají ve velkém množství, ale v menším to nebývá problém
– potřebujete k tomu dále kvalitní vodu, ideální je studniční, ale nevadí ani voda z kohoutku, pokud je kvalitní
– dostáváme se k nádobám, budete potřebovat velký hrnec a ještě několik větších nádob (na manipulaci s meziprodukty), hadici na stáčení, na vaření Vám postačí klasický sporák, dlouhou vařečku (nesmí být kovová), a důležitý je teploměr, který dokáže opravdu přesně měřit do 100 stupňů Celsia
půllitr piva
Potom Vám již nic nebrání vyhledat si patřičný recept – je jich v tisku, a hlavně na internetu velká spousta, takže rozhodnutí, který si vyberete, je na Vás a pustit se do domácího vaření piva, z lidí, kteří ho už doma vařit zkusili, nebo stále vaří, Vám většina potvrdí, že se jim domácí pivo povedlo již napoprvé, a od té doby vaří už jen podle stejného postupu.

I jednoduché věci pomáhají


K tomu, aby si člověk usnadnil život, tento využívá nejeden vynález. Byla objevena celá škála nejrůznějších věcí, které činí život jednodušším, které dokážou pomoci jak trochu, tak i významně. A nehraje přitom roli, zda je ten který vynález sofistikovaný nebo naopak docela jednoduchý, ne-li přímo primitivní. Protože hlavní je, že to funguje a že to má smysl.palety na ovoce
Vezměte si třeba takové docela obyčejné přepravní palety. Člověk by si na první pohled řekl, že je to něco banálního, pár stlučených prken a nic víc. Ale opak je pravdou. Kolik jenom práce dokážou za člověka zastat, kolik dobrých služeb mu prokážou, o kolik dokážou nejednu lidskou činnost zrychlit a zefektivnit! To si kolikrát na první dojem ani nepřipouštíme. Ale je to tak.
Kolik zaměstnanců by bylo bez palet http://www.rsaquatech.cz/cs/vykup-palet-brno jenom třeba dejme tomu ve výrobě! Jeden by stál jako obvykle u stroje, ovšem dalších deset aby běhalo s každým zhotoveným výrobkem do skladu, kde by to tito kus po kuse rovnali na sebe, a to opatrně, aby se jim to nesesunulo.
Pak by přijelo třeba nákladní auto, nebo by to bylo třeba vynosit na železniční vagón nebo jiný dopravní prostředek. A to by zase bylo běhání a přerovnávání! Aby se dostatečně efektivně zužitkoval prostor, aby to bylo uspořádané podle toho, jak se to bude vykládat, a aby se to ani nesesunulo a nepoškodilo během přepravy. To by řidič s nákladem jen tak neodjel.
A ani pak by nebyl klid. Protože by se to muselo i vyložit z dopravního prostředku, naskládat na příslušné místo a tam kus po kuse rozebrat a zužitkovat.
Žádná legrace by to nebyla. Kdyby neexistovaly přepravní palety.dřevěné palety
Ovšem palety Palety Morava naštěstí existují. A tak to mají všichni zmínění i jim podobní lidé mnohem jednodušší. Vše se naskládá na paletu a ta už se jednoduše přepraví z místa na místo pomocí vysokozdvižného vozíku. Vše je na ní dokonale srovnané a zajištěné, případně i zabalené. A tak se s tím snadno manipuluje a nedochází ke škodám. Účelně to zabírá místo a palety samotné lze po použití naskládat na sebe, aby nezabíraly místo, a počkat, až se pro ně najde další využití.
Taková banální věc to na první pohled je! A člověk nestačí žasnout, co všechno dokáže člověku poskytnout.

Pražský Majáles

Jak jinak odstartovat léto než na pražském Majálesu. Každoročně zde vystupují známí čeští interpreti, kteří předvádějí to nejlepší ze svých alb a děl, které za celou svou kariéru vytvořili. Akce začíná okolo jedenácti hodin dopoledne a rozhodně se můžete těšit i na skvělé moderátory.
Tento rok se konal festival Majáles i v několika dalších krajských městech (Ústí nad Labem, Brno, České Budějovice).Výhodou je poměrně nízká cena za vstupenku, na kterou se dá uplatnit i studentská sleva. Lístek tak vyjde asi na 340 korun.
posluchači koncertu.jpg
Na Majálesu rozhodně nechybí občerstvení a stánky, které nabízí jak alkoholické tak nealkoholické nápoje. Pozor si dejte na to, že do areálu můžete pouze s čistou vodou, nesmíte mít dokonce ani šťávu. Na ruku pak dostanete papírový náramek, který bude sloužit k tomu, že kdykoli budete moci z festivalu odejít (do města nebo kamkoli jinam) a znovu se vrátit a být vpuštěni, aniž byste se znovu museli prokazovat vstupenkou.
dívky od barev.jpg

The Color Run

Festival, který se každoročně koná v pražské Stromovcea je označován jako festival,,nejšťastnějších pěti kilometrů na světě” vyžaduje registraci ještě dlouho před jeho zahájením. Jelikož každý účastník musí obdržet tričko, číslo, doplňky, čelenku a musí pro něj být vyrobena medaile, registrace na Color Run probíhají už od ledna. Samozřejmě se můžete zaregistrovat i později, avšak mějte na paměti, že počet účastníků je omezen a lístky bývají vždy vyprodány.
Celý festival spočívá v běhu na pět kilometrů, kdy po každém kilometru připraví pořadatelé pro běžce barevná děla, ze kterých se na Vás pak valí barevný prášek. Tento barevný prášek je zdravotně absolutně nezávadný, dá se smýt a po běhu z Vás bude,,vyfoukán”. Běh můžete pojmout s partou přátel jako recesi, nebo si můžete zkusit zaběhnout 5 km na čas a vylepšit svůj osobní rekord, vše je čistě na Vás!

S kvalitními zářivkami budete spokojení i vy

Snažíte se i vy o to, abyste měli doma takové vybavení, které vám vyhovuje a se kterým budete i vy spokojení, jak je to jen možné? Chcete se spolehnout na kvalitního partnera, kterému se dá na sto procent důvěřovat a který ví, jak vám dávat tu nejvyšší kvalitu? Potřebujete osvětlení do vaší společnosti, které bude skvěle fungovat a budete se na něj moci maximálně spolehnout? Pokud ano, měli byste se jednoduše obrátit na takového specialistu, který vám dává skvělou pomoc a který ví, jak vám vyhovět. Jde o to, abyste našli v jeho nabídce vždy takové vybavení, které funguje a se kterým si můžete být jistí maximální spokojeností. Jednou z těch věcí, které se vám vyplatí a se kterými nebudete litovat toho, že jste se pro ně rozhodnuli, je kvalitní zářivka t5. Jde o to, abyste si vybrali vždy dodavatele, který je má v nabídce od kvalitních výrobců a který ví, jak si správně vybrat. Proto budete mít jistotu, že se vám všechno maximálně vyplatí a že nebudete litovat toho, že jste se pro toto řešení rozhodnuli.lot Sami si vyberte ten model, který vám vyhovuje, a dohodněte se na všem potřebném.
Nebojte se, že by vám cokoli nevyhovovalo
Nemusíte se bát toho, že by vám cokoli nevyhovovalo nebo že byste měli s těmito výrobky potíže. Dnes jsou velmi odolné a kvalitní a díky tomu se nestane, že byste s nimi nebyli spokojení. Navíc jsou přísně testovány a díky tomu se můžete spolehnout, že vám vydrží doopravdy dlouhou dobu bez jakýchkoli potíží.
Nebojte se, že byste nedostali kvalitní pomoc
Dnes se můžete spolehnout na to, že dostanete doopravdy kvalitní pomoc a že vám bude spolupráce ve všem vyhovovat, jak je to jen možné. Dnes jsou zaměstnanci dodavatelů specialisté, kteřé mají hlubší povědomí o tomto oboru a díky tomu vám jsou schopni dát velmi kvalitní rady. Nebudete se tak muset bát, že by pro vás nebylo to dané řešení správnou volbou, která splní všechna vaše přání a požadavky. lantern

Role nebo póza?

Položili jste si někdy otázku, jaký je vlastně Váš životní styl? Je Váš životní styl Vaší volbou, nebo jste k tomu byli dotlačeni a jedná se v podstatě o pózu?

Člověk by mělbýt svobodný. To znamená, měl by se rozhodnout žít tak, aby byl spokojený.Sladit své životní potřeby se svými možnostmi. Velmi mnoho lidí je motivováno závistí. Usilují o to vyrovnat se druhým lidem, aby se od nich neodlišovali. Jedná se o určitý standard spojený s jejich společenskou třídou.

Nežijeme často tak, jak bychom si přáli, ale tak, jak se to od nás očekává. Jak to od nás očekávají v zaměstnání, naši rodiče, naše děti, naši partneři, naše okolí. To sebou přináší nutnost žít život mnoha tváří.

Každý člověk hraje ve svém životě různé role. Jsme jakoherci na divadle. Některé role jsou velmi reálné, ale určité jsou pouze pózy, které nás vysávají. Každá role vyžaduje plnění určitých povinností a určité očekávání ze strany našich nejbližších. Zkusili jste si někdy položit otázku, kolik rolí vlastně hrajete? Zkusme vzít takovou ženu v produktivním věku, která se stará o děti, manžela a zároveň chodí do zaměstnání.

 1. Dcera
 2. Matka
 3. Manželka
 4. Milenka(manželka by měla býti také milenkou)
 5. Hospodyně
 6. Manažerka(zvládnout domácnost a vyjít s rozpočtem vyžaduje být skvělým manažerem)
 7. Zaměstnankyně
 8. Kamarádka a přítelkyně
 9. Sousedka
 10. Učitelka(když dítě selhává, žena musí z roviny matky přesedlat na roli učitelky)


Životní role

A to je jen výčet, v konečném důsledku by počet rolí byl mnohem vyšší. Často se za těmi rolemi skryje skutečné já. Zkuste si položit otázky

 1. Kým skutečně jsem?
 2. Na čem mi skutečně záleží?
 3. Po čem toužím?
 4. Čeho chci v životě dosáhnout?
 5. Co skutečně čekám od druhých lidí?
 6. Dokážu být sama sebou?
 7. Dokážu být sama se sebou?
 8. Jsem připravena na zkoušky, které život přináší?
 9. Jsem skutečně schopna přinášet oběti, které se ode mě očekávají?
 10. Co chci změnit?


Důležité je, abychom dokázali sladit do určité symbiózy své vlastní představy o životě a požadavky, které na nás kladou naši nejbližší.