Pražský Majáles

Jak jinak odstartovat léto než na pražském Majálesu. Každoročně zde vystupují známí čeští interpreti, kteří předvádějí to nejlepší ze svých alb a děl, které za celou svou kariéru vytvořili. Akce začíná okolo jedenácti hodin dopoledne a rozhodně se můžete těšit i na skvělé moderátory.
Tento rok se konal festival Majáles i v několika dalších krajských městech (Ústí nad Labem, Brno, České Budějovice).Výhodou je poměrně nízká cena za vstupenku, na kterou se dá uplatnit i studentská sleva. Lístek tak vyjde asi na 340 korun.
posluchači koncertu.jpg
Na Majálesu rozhodně nechybí občerstvení a stánky, které nabízí jak alkoholické tak nealkoholické nápoje. Pozor si dejte na to, že do areálu můžete pouze s čistou vodou, nesmíte mít dokonce ani šťávu. Na ruku pak dostanete papírový náramek, který bude sloužit k tomu, že kdykoli budete moci z festivalu odejít (do města nebo kamkoli jinam) a znovu se vrátit a být vpuštěni, aniž byste se znovu museli prokazovat vstupenkou.
dívky od barev.jpg

The Color Run

Festival, který se každoročně koná v pražské Stromovcea je označován jako festival,,nejšťastnějších pěti kilometrů na světě” vyžaduje registraci ještě dlouho před jeho zahájením. Jelikož každý účastník musí obdržet tričko, číslo, doplňky, čelenku a musí pro něj být vyrobena medaile, registrace na Color Run probíhají už od ledna. Samozřejmě se můžete zaregistrovat i později, avšak mějte na paměti, že počet účastníků je omezen a lístky bývají vždy vyprodány.
Celý festival spočívá v běhu na pět kilometrů, kdy po každém kilometru připraví pořadatelé pro běžce barevná děla, ze kterých se na Vás pak valí barevný prášek. Tento barevný prášek je zdravotně absolutně nezávadný, dá se smýt a po běhu z Vás bude,,vyfoukán”. Běh můžete pojmout s partou přátel jako recesi, nebo si můžete zkusit zaběhnout 5 km na čas a vylepšit svůj osobní rekord, vše je čistě na Vás!