Módní přehlídky

Když se řekne slovo móda, co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí totiž třeba ani neví, jak se móda vyvíjela a co to vůbec móda je. Protože není móda jako móda. Můžete si udělat vlastní styl nebo se nechat něčím inspirovat. Nicméně ale móda je taky taková, co vidíme třeba na módních přehlídkách. A když už jsme u módních přehlídkách. Tak bych vám chtěla říct, že jsem už dvě módní přehlídky navštívila. A musím vám říct, že to byla naprostá paráda. Cítila jsem se tam jako princezna.

Móda mě moc baví.

Všechno tam bylo dokonalé a krásné. Ani jsem nevěděla, kam se mám koukat. Byla to opravdu perfektní móda a já jsem si říkala, že kdybych měla více peněz, tak bych se něco z té módy koupila. Nicméně ale potom skončila módní přehlídka, tak se všichni hosté přesunuli do jiné místnosti, kde se nějaké módní kousky daly samozřejmě koupit. Jenomže já, když jsem viděla ty hrozné vysoké ceny, tak jsem málem omdlela. Ty ceny na mě byly opravdu vysoké, že bych třeba za jeden nebo dva kousky dala půlku výplaty, takže jsem si řekla, že si dám raději pouze kávu v bufetu. Naštěstí byla zadarmo, tak jsem alespoň ušetřila.

Barvy mám ráda.

Nicméně ale mám plno fotek z módní přehlídky, které mi tu módní přehlídku stále připomínají, za co jsem moc ráda. Je na co vzpomínat.  A vy jste byli už na nějaké módní přehlídce? Podle mého názoru by to měl zkusit každý. Já si myslím, že pokud navštívíte alespoň jednu módní přehlídku, tak on to úplně změní pohled na módu. Já jsem si vždycky říkala, že móda je pro mě taková, co zrovna mám ten den na sobě, ale když jsem byla na té módní přehlídce, tak jsem se ujistila, že není móda jenom obyčejné oblečení, ale taky jaký mám styl. Jak kombinuji třeba oblečení. A kombinace oblečení mě baví. Dříve jsem taky nosila jenom černé oblečení, ale poslední dobou jsem si moc oblíbila barvy. Barvy jsou v módě veselejší.

Jak na ekologický šatník

Co se týče ekologického stravování, nakupování a obecně chování k přírodě, má většina lidí asi jasno – co ale dělat, když byste přírodě chtěli ulehčit i v tom, co nosíte za oblečení? Jak vybavit svůj šatník, aby byl co nejšetrnější k přírodě a zároveň Vám to slušelo? To vše a mnohem více Vám poradíme v následujícím článku.

šatní skříň

V první řadě je třeba si ujasnit, co to vlastně ten ekologický šatník představuje. V našem pojetí je to šatník /případně i botník/, který obsahuje co nejméně možných kousků, které se však mezi sebou dají skvěle kombinovat, a tak i s málo věcmi dokážete vykouzlit několik různých zajímavých outfitů. Co se jednotlivých kousků oblečení týče, tak ty by měly být samozřejmě co nejvíce přírodní a recyklovatelné.

A jak tedy s ekologickým šatníkem začít? Nejdříve byste si měli ujasnit, které barvy ve svém šatníku chcete a které ne – můžete je volit dle toho, v jakých barvách se dle své intuice cítíte nejlépe a nejatraktivněji, případně si ale můžete udělat test na to, který sezónní typ jste /jaro, léto, podzim, zima/ a dle toho přizpůsobit barevnost své garderóby. Ideální by ovšem bylo, kdyby se ve Vaše šatníku vyskytovalo pár „základních“ barev /např. černá, šedá, bílá, hnědá, béžová/, které byste doplňovali jinými barvami, které by k těm „základním“ ladily.

Dále je také užitečné ujasnit si svůj vlastní styl – nemusí být vysloveně vyhraněný, ale měli byste aspoň zhruba vědět, co chcete svým oblékáním vyjádřit. Tím, že si ujasníte svůj styl, budete u nakupování lépe vědět, po čem sáhnout, co se Vám bude do šatníku hodit více a co bude nejlépe kombinovatelné s ostatními věcmi.

ramínka s oblečením

Co je nutné určitě ještě zmínit, je materiál, ze kterého je oblečení zhotoveno – v rámci co nejekologičtějšího šatníku doporučujeme přírodní vlákna. Taková je kupříkladu bavlna, len a konopí. Přírodní je také sice ovčí vlna, vlna z lamy, vlna z alpaky a kašmír, tyto látky však nemusí vyhovovat kupříkladu veganům, protože při jejich výrobě jsou zapotřebí produkty ze zvířat.

Umíte pečovat o vaše nehty?

Krásně upravené nehty dělají hezčí ruce a hezké ruce nejen působí, ale i vypadají zdravě. Kromě klasických úprav, které na nich podnikáte formou lakování, kosmetickou návštěvou u specialisty nebo domácí procedurou, která jejich vhled vylepší k dokonalosti, byste se měly v první řadě zaměřit na to, jaké jsou vaše nehty ve své podstatě.

lakování nehtu

Základní péče

Abyste měly krásné nehty, musíte o jejich strukturu a vzhled bojovat a starat se o nich. Ještě předtím, než na nich krásnou manikurou zakryjete vaše nedostatky, dopřejte jim základní péči, kterou potřebují.

• Krém na ruce a nehty, by měl být součástí vaší kosmetické taštičky. Řada těchto krémů obsahuje výživné látky, které vaše nehty posilují a zabraňují tím jejich lámavosti.

• Posilující lak na nehty – většinou se jedná o takovou podkladovou bázi, kterou si nanesete ještě předtím, než budete provádět jiné zkrášlovací triky. Tyto laky jsou určené k tomu, aby dodaly vašim nehtům zdraví, správný růst a všechny potřebné vitamíny.

• Konzumace jídel – měly byste se zaměřit i na to, co jíte. Kromě nezdravých pochutin, které tolik milujete, budete muset přidat do vašeho jídelníčku i vitamíny, jakými jsou C a D. Taktéž je neméně důležité mít v sobě minerály, které vykouzlí nejen zdravé ruce, nehty, ale i vlasy. Jsou to zinek, hořčík a vápník.
nehtový design

Nepříjemný zlozvyk

Patříte k lidem, kteří vašim nehtům věnují nechtěně až zvýšenou pozornost? A to dokonce do takové míry, že trpíte na kousání vašich nehtů? Můžou za to neposedné ruce a taktéž nervový systém, který vás nutí udržet se v klidu pomocí nějaké činnosti. Většinou ho doprovází stres a ten má za následek, že vaše nehty hlodáte z každé strany, až vám nakonec nic nezůstane.

Pokud dbáte na váš vzhled, a to zejména na vzhled vašich rukou, rozhodně se budete muset zaměstnat něčím jiným a tento nelichotivý zlozvyk z vašeho života vypustit. V případě úpravy vašich nehtů, existuje řada pomůcek, které vám je esteticky a stylově upraví. Jsou to různé pilníky, manikúrní nůžky nebo leštičky na ostré a hrbolaté nehty.

Jedině na zdravých nehtech, vypadají veškeré úpravy formou laku nebo gelu báječně a nemají za úkol schovávat to, co jste podcenily. A pokud bude vzhled vašich nehtů dokonalý, věřte že žádné další úpravy potřebovat ani nebudete.