Umíte pečovat o vaše nehty?

Krásně upravené nehty dělají hezčí ruce a hezké ruce nejen působí, ale i vypadají zdravě. Kromě klasických úprav, které na nich podnikáte formou lakování, kosmetickou návštěvou u specialisty nebo domácí procedurou, která jejich vhled vylepší k dokonalosti, byste se měly v první řadě zaměřit na to, jaké jsou vaše nehty ve své podstatě.

lakování nehtu

Základní péče

Abyste měly krásné nehty, musíte o jejich strukturu a vzhled bojovat a starat se o nich. Ještě předtím, než na nich krásnou manikurou zakryjete vaše nedostatky, dopřejte jim základní péči, kterou potřebují.

• Krém na ruce a nehty, by měl být součástí vaší kosmetické taštičky. Řada těchto krémů obsahuje výživné látky, které vaše nehty posilují a zabraňují tím jejich lámavosti.

• Posilující lak na nehty – většinou se jedná o takovou podkladovou bázi, kterou si nanesete ještě předtím, než budete provádět jiné zkrášlovací triky. Tyto laky jsou určené k tomu, aby dodaly vašim nehtům zdraví, správný růst a všechny potřebné vitamíny.

• Konzumace jídel – měly byste se zaměřit i na to, co jíte. Kromě nezdravých pochutin, které tolik milujete, budete muset přidat do vašeho jídelníčku i vitamíny, jakými jsou C a D. Taktéž je neméně důležité mít v sobě minerály, které vykouzlí nejen zdravé ruce, nehty, ale i vlasy. Jsou to zinek, hořčík a vápník.
nehtový design

Nepříjemný zlozvyk

Patříte k lidem, kteří vašim nehtům věnují nechtěně až zvýšenou pozornost? A to dokonce do takové míry, že trpíte na kousání vašich nehtů? Můžou za to neposedné ruce a taktéž nervový systém, který vás nutí udržet se v klidu pomocí nějaké činnosti. Většinou ho doprovází stres a ten má za následek, že vaše nehty hlodáte z každé strany, až vám nakonec nic nezůstane.

Pokud dbáte na váš vzhled, a to zejména na vzhled vašich rukou, rozhodně se budete muset zaměstnat něčím jiným a tento nelichotivý zlozvyk z vašeho života vypustit. V případě úpravy vašich nehtů, existuje řada pomůcek, které vám je esteticky a stylově upraví. Jsou to různé pilníky, manikúrní nůžky nebo leštičky na ostré a hrbolaté nehty.

Jedině na zdravých nehtech, vypadají veškeré úpravy formou laku nebo gelu báječně a nemají za úkol schovávat to, co jste podcenily. A pokud bude vzhled vašich nehtů dokonalý, věřte že žádné další úpravy potřebovat ani nebudete.