Obchodníci z bazarů

Vidíte je až příliš často. Ošuntělé, staré a nepotřebné krámy, kterých se někdo chce zbavit, ale je mu líto to jen tak vyhodit na smetiště, kde tyto hebla po právu patří, namísto toho se je snaží na poslední chvíli zpeněžit, jako by snad na tom závisel něčí život.
 
baazar

Nábytek

Snad nejhorší kategorie ze všech, najdete tu hlavně staré komunistické zboží z dob normalizace po dědovi nebo babičce, které si hledá cestu jinam než na skládku. Kdo si tohle koupí, tak automaticky klesá na dno. Mnohdy jsou ceny až přespříliš vysoké, jako u tohoto příspěvku, který jsme zachytili na aplikaci Letgo – opleskaná stará skříň, která pamatovala snad ještě Gottwalda, a majitel požadoval cenu 5300 korun s tím, že si ji ještě musíte sami odvést. Upřímně si každý musí položit otázku, co danému pánovi střelilo hlavou nebo spíš kdo. Doba, po jakou je inzerát umístěn, mluví za vše. Zboží si sice prohlídla řada lidí, nikdo však ani neprojevil zájem, pán to však stále nabízí v naději, že se objeví sběratel naprostého šuntu, kterého se vyráběly tisíce a má hodnotu zlámané papuče, vysolí mu na stůl deset tisíc a slavnostně si odkráčí se skříní na zádech.
 

Oblečení

Není nám známo, co se stalo, ale najednou se na těchto portálech prodává oblečení. Kdyby aspoň šlo o nějaký pěkný kousek, tak to člověk zváží, ale použité boty, rozpadlé bundy, obnošená trička – tohle patří do armády spásy pro bezdomovce, ať se můžou zahřát. Ceny také nejsou skromné. Nebudeme ani začínat na tom, kolik padělků se tam vyskytuje, například „originál“ Gucchi za sedm stovek, no nekupte to!
 
veletrh

Jídlo

Ano, i tohle tady někdo nabízí. Otevřené cereálie, nedobrané sachariďáky a proteiny, otevřené pixle s bůh ví čím. Dokonce i stolní sůl. To všechno můžete najít na těchto stránkách, kde se místní byznysmeni snaží přeskočit jeden druhého v ceně za větší křáp.