Přemýšleli jste o výhodách solárních sprch

Jsou přenosné – některé solární sprchy se instalují napevno, jiné se mohou přenášet. Výhodou solární sprchy přenosné je možnost odnést si ji, kam se vám zachce, pokládat ji do míst, kde více svítí slunce, kde vám nepřekáží, anebo kde se potřebujete umýt a máte tu k dispozici lepší terén, např. pro odvádění spláchnuté vody.

dívka ve sprše

Neplatíte za ohřev vody – energie ze slunce k nám všem přichází zdarma. Nerozlišuje, kolik má kdo financí na účtu, kolik vlastní nemovitostí či automobilů. Slunci je úplně jedno, jak jste movití, poskytne každému tolik, co jsme schopni přijmout. Sluneční energie je obrovský dar, a kdybychom ji neměli k dispozici, nikdo z vás by tu nepřežil. Proč tedy nevyužít energii nejen na pěstování rostlin, ale třeba i na ohřev vody? Vždyť slunce ohřívá vodu zdarma v jezerech, řekách a mořích, tak ji může ohřívat i v přenosné solární sprše.

slunce na obloze

Nejsou technicky příliš složité – čím složitější výrobek, tím také větší pravděpodobnost nějaké závady. Je to celkem logické, např. od nerezové kuchyňské lžíce nebudete očekávat, že se na ní něco pokazí, zatímco váš nový počítač má uvnitř tolik složitých prvků, u kterých se při průchodu elektrického proudu něco může stát. U solárních sprch není žádná elektronika a elektrický proud k jejímu provozu nepotřebujete. Vystačíte jen s přípojkou vody a nějakým vhodným místem, kam dopadají sluneční paprsky. Slunce zahřívá vodu uvnitř zásobníku a tu pak odčerpáváte pomocí směsné baterie či ventilu.

Hodí se i pro oplachování nářadí – pod teplou vodou se vám bude lépe umývat zahradnické nářadí, než pod vodou ledovou. V podstatě můžete ohřátou vodu využít na cokoli, k jakýmkoli technickým účelům na zahradě, jako je mytí zablácených bot, umývání karosérie automobilu, konstrukce trampolíny, oken a dveří a dalších předmětů, které jsou zaprášené a znečištěné.