Jaký vybrat obal na mobil Xiaomi Redmi 5 Plus

Před několika lety proběhla hlasovací anketa, kde měli případní zájemci uvést, jaký kryt na mobil využívají, případně jaký by si pořídili nejraději. Vyšla tak najevo poměrně očekávaná zjištění, do jaké míry hraje svou roli praktičnost a estetický vzhled. Šlo pochopitelně jen o průřez několika tisícovek majitelů mobilních telefonů, tudíž závěry o zájem o tyto produkty lze vyvozovat jen s určitým nadhledem.
Nejméně lidí hlasovalo pro speciální odolné přístroje, které se nepoškodí ani při pádu na zem z velké výšky. Většinou jde o velmi drahé výrobky a ty na našem trhu lidé vyhledávají spíše výjimečně.dvě ženy se fotí mobilem
Poměrně málo početnou skupinou byla i ochranná pouzdra z textilie, která jsou přezdívána jako „ponožka“, a také plastová nebo gumová či pogumovaná jednoduchá pouzdra, která chrání pouze bok a zadní část přístroje, ale neposkytují žádnou ochranu před poškrábáním displeje.
Větší množství účastníků ankety uvádělo, že využívají ochranná tvrzená skla, která jsou velmi praktická zvláště při častém využívání smartphonu. Nejpočetnější skupinu tvořily poslední tři skupiny: Majitelé nebo zájemci o silikonové kryty, flipové obaly na mobil Xiaomi Redmi 5 Plus Modnimobil napodobující tvar rozevírající se knihy, a překvapivě lidé, kteří žádný kryt na mobilní telefon vůbec nemají, a ani nechtějí.mobil fotí grilovací rošt

Silikonová pouzdra

Silikonová pouzdra většinou chrání pouze zadní část a boky telefonu, proto se kombinují s ochranným sklem displeje, anebo nechávají přístroj na displeji nekrytý. Nejraději jej kupují teenageři, kteří využívají jeho estetické přednosti. Výhodné je také používání přístroje bez omezení, kdy by kryt displeje spíše překážel. Praktičnost je v takovém případě rozhodující, a to i s rizikem, že dojde k poškrábání displeje např. při zasouvání telefonu do kapsy společně s ostrými hranami klíčů.

Flipová pouzdra

Flip, neboli rozevírací kniha, je nejoblíbenějším krytem současnosti. Dokonale přístroj chrání před poškozením i při pádu na zem (z menší výšky), přitom rozevírací přední část nepředstavuje žádný vážný problém z hlediska omezování při používání mobilu. Některé kryty umožňují zalomení zadní části tak, aby telefon bylo možno položit do vodorovné polohy a opřít jej o podstavec. Na vnitřní straně bývají výřezy na doklady, bankovky, nebo platební karty, což také není k zahození.