Únikové hry jsou rozšířené po celém světě

Dá se říci, že úplně první takto zábavné a dobrodružné hry spatřily světlo světa snad úplně poprvé v Asii, poté se začaly hrát v Americe a Austrálii. Získaly neskutečný zájem nejprve mezi mladší generací, ale nakonec jim propadli všichni, kdo si zkrátka chtěli zahrát něco dobrodružného a zároveň si tak procvičit svůj postřeh a logickou úvahu. Mezi největší společnost, která provozuje stovky poboček s únikovými hrami, patří The Escape Hunt. Původně i v naší republice má svoje zastoupení, ale převážně ve větších městech.
počítačová hra
Únikové hry ale začaly být tak moc žádané, že nebylo dostatek volného času pro všechny zájemce. Začaly se budovat nové, menší společnosti a ty jsou k dispozici i v malých městech. Jsou pak dostupnější pro širší veřejnost. Podobným způsobem vznikla úniková místnost v Pardubicích, která nabízí své prostory s logickým příběhem nejenom rodinám, kamarádům, ale také je otevřená pro firemní večírky nebo tematická setkání, kde se stmeluje perfektně pracovní kolektiv.
lezecké přilby

Společné zážitky spojují

Každý z nás dává přednost jiné zábavě, někdo rád sportuje, věnuje se turistice nebo jiným aktivitám, které lze provádět společně se známými nebo partou dobrých přátel. Ne každý je ale sportovně zaměřený nebo zrovna není vhodné počasí, které skutečně dokáže pěkně potrápit.
prvky únikové hry
Co vyzkoušet společně si zahrát hru, která nás vtáhne do děje, a my v něm můžeme být hlavním hrdinou. Známý film nebo i kniha se otiskne do volných prostorů, které jsou uspořádané vzhledem k ději a době. Pokud chceme úspěšně vyřešit vraždu nebo projít různými překážkami, tak budeme muset splnit pár logických úvah a příkladů. Pokud se nám to nepodaří, nemůžeme se posunout dále a jsme uvězněni v čase. Nemusíme se bát, jelikož to nebude na dlouho. Každá hra má svůj časový limit a ten se musí dodržet. Po nás totiž jdou další odvážlivci. Naštěstí je v povzdálí nápověda, takže nakonec každý si prožije tu svoji roli s velkým zážitkem.