Dočasná ztráta příjmů

Přijít o zaměstnání je nepříjemné a děsí to nejednoho z nás. Stát se to však může, ať už se snažíme sebevíc. Firma může zkrachovat, nebo se krátí počet zaměstnanců. Ať už se stane cokoliv, dočasný výpadek příjmů nám může způsobit nemalé potíže. Úspory se rychle zkrátí a z něčeho žít musíme. Co tedy můžeme dělat, abychom toto období přečkali, nebo rychleji vyřešili?

kalkulačka

Vezměte práci, která se nabízí

Najít solidní práci, která by splňovala naše požadavky a nabízela platové podmínky dle našich potřeb, někdy prostě chvíli trvá. Po registraci na pracovním úřadě sice budeme dostávat nějaké ty dávky státní sociální podpory, ale to zdaleka nestačí. Můžeme se pro začátek smířit s brigádou, nebo si najít práci, při které si budeme hledat opravdové zaměstnání. Nakonec, vždy můžete odejít ve zkušební době, aniž byste udávali důvod, nebo čekali dva měsíce do konce výpovědní lhůty.

Jděte do toho na vlastní pěst

Můžete začít podnikat a stát se tak vlastními šéfy. Poslední dobou už není tak náročné, zahájit vlastní podnik, a obchodovat se dá s ledasčím. Můžete si otevřít krámek s oblečením, vlastní e-shop, nebo třeba restauraci. Pokud na to nemáte peníze, můžete zkusit zažádat o podnikatelskou půjčku.

Půjčka pro překonání těžké situace

Ačkoliv vám většina lidí vyčte, že jste si nic nenašetřili, ne vždy je to tak snadné. Mnoho lidí obrací každou korunu a zvládat t něco ušetřit není tak snadné. Pokud víte, že brzy práci najdete a chcete jen překonat to nejhorší, zažádejte si o půjčku. Ačkoliv se banky mnohdy cukají, je tu vždy možnost požádat o půjčku nebankovní služby. Jednou z možností je například hypotéka bez doložení příjmů.

kufr peněz

Prodejte vše, co nepoužíváte

Většina z nás má doma spoustu věcí, které jen leží zastrčené v šuplíku bez využití. Spoustu věcí lze zpeněžit na různých bazárcích, čímž nejenže získáte nějakou tu korunu navíc, ale zároveň se zbavíte toho, co jen zabírá místo.

Sháníte-li půjčku rychle, aniž byste se museli doprošovat a dokládat v bance, zkuste třeba americkou hypotéku, kterou nabízí bezpečná a spolehlivá firma Hypotéka bez registru.