Radost z podzimu

Je to zcela jednoduché s příchodem podzimu svádět všechny problémy na toto neoblíbené roční období a deprese. Ale zkusme se naladit pozitivně, pojďme se na podzim těšit! Najde se nějaký důvod? Takové „babí léto“, to je přeci nádhera! Je to takové období velkých změn po létě, které se oproti tomu jen tak vleče.
houbičky na mechu.jpg
Na podzim si vždy říkám, že bych chtěla umět malovat. Vyjádřit své pocity z toho množství barev na papír nebo plátno. Už na základní škole malé děti malují a využívají právě pestrosti různého listí. A podzimní procházky lesem nebo parkem, v té záplavě barev, to jsou přeci nádherné zážitky! Po vyčerpávajících horkých letních dnech se konečně ochladí, příroda má šanci se vzpamatovat. Můžeme se těšit i na deště, příroda také potřebuje nasát dostatek vody, aby na zimu byla připravená.
Pro milovníky burčáku nastává ten pravý čas. Tento nápoj se pije hlavně na Moravě, tak co si udělat výlet? Vždyť právě kvůli kvašení je vyhledáván lidmi se zažívacími potížemi. Nebo vinobraní, vinařská tradice, v některých městech bývá spojeno s kulturním programem, tancem, hudbou a degustacemi.
podzimní dekorace.jpg
A co takhle spaní? Přeci víme, že za deště se spí nejlépe?
Stále ještě rostou houby, také sklízíme ovoce a zeleninu, zkrátka zahrádku připravujeme na zimu. Dekorace na oknech a dveřích jsou nádherné. A připravujete halloweenské dýně? Tato anglosaská tradice vydlabávání dýní, koledování, strašidelné kostýmové veselice, má také svůj půvab.
Malé děti pouští draky, podzimní klasika, a třeba si některé svého draka i vyrobí. Také se mohou začít konečně těšit i na vánoce, pojďme se těšit s nimi. Ty sváteční jarmarky, předvánoční koncerty, nakupování a vyrábění dárků, pečení cukroví, kdo by se netěšil!
A pokud bude opravdu ošklivo, zkusme se těšit na pohodlné křeslo, deku, do které se zabalíme a skvělou knížku. Do ruky hrnek se zázvorovým čajem a z trouby úžasně voní skořicový koláč. Tak co, už se těšíte?