Vzdělávejte své děti pomocí internetu

Děti a jejich přístup na internet je téma, které se omílá neustále dokola. Je vhodné pořizovat dětem chytrá zařízení? Pokud ano, v jakém věku? Kdy to není příliš brzy? Otázek ohledně tohoto tématu je opravdu spousta. To, jestli svým dětem pořídíte mobilní telefon, tablet anebo jiné zařízení, záleží čistě na vás a na vašem uvážení. V dnešním článku se však zaměříme na to, jak moderní technologie využít ke vzdělávání vašich děti a k rozvoji jejich schopností.
dvě holčičky u omalovánek

Naučná videa dostupná online

Mezi nejpopulárnější naučné nástroje patří rozhodně Youtube. Zde najdete miliony naučných videí vzdělávacího charakteru. Skrze videa se mohou vaše ratolesti začít učit nenásilnou formou například cizí jazyk, zejména angličtina je v tomto zpracování velmi populární. Nejrůznější písničky, říkanky, veselé postavičky a k tomu nějaká základní slovíčka, uvidíte, že již po pár týdnech sledování to bude mít význam.
Mezi další populární videa patří ta s matematickou tematikou. Grafické zpracování nejrůznějších početních úkonů je pro děti mnohem snadněji pochopitelné. Mohou se tak naučit alespoň sčítání, odčítání, dělení či násobení, a to hravou a jednoduchou formou, která pro ně bude snadno stravitelná.
nadšené děti

Stanovte maximální počet hodin

I když se budeme bavit o vzdělávacích účelech, rozhodně není vhodné dětem strkat tablet či mobilní telefon do ruky na více než půl hodinu denně. Rozhodně se vyvarujte chvílím, kdy toto zařízení využijete z důvodu, že nemáte čas nebo chuť se dítěti věnovat, to je totiž pomalá cesta do pekel. Půl hodinu doporučujeme i z toho důvodu, že právě třicet minut je optimální doba k tomu, aby ratolest udržela maximální pozornost. Poté už aktivita upadá.
Dáte šanci moderním technologiím ve vzdělávání vašich dětí i vy? Vyzkoušejte zajímavá videa a interaktivní hry, které přinesou vašemu potomkovi víc než jen jednorázovou zábavu.