Výborná pizza

Všechny vás vítám u dnešního článku. A o čem se dnes budeme bavit? Každý spatřuje teplo domova v něčem jiném. Mimo to se ale shodneme, že i jídlo je mnohdy potřeba k dobré atmosféře. Dnes si řekneme, jak udělat výbornou pizzu na pánvičce, pokud vám nefunguje trouba (třeba jako mně).

A co budeme potřebovat za ingredience? Je to opravdu snadné. 

Mouka, sůl, trochu oleje a voda. Tyto ingredience má doma každý. Ještě budeme potřebovat ingredience, které budeme dávat na pizzu (každý podle toho, co má rád). Já si třeba ráda dělám pizzu Hawai, na kterou vždy potřebuji ananas (buď čerstvý nebo v konzervě), dále kukuřici, kečup a sýr. Popřípadě si na ni ještě můžete dát šunku. 

m

Jak budeme postupovat?

Úplně jednoduše. Smícháme si ingredience na těsto (tedy sůl, mouku, vodu a trochu oleje) a vytvoříme z nich takové těsto. Aby se příliš nelepilo, musíme ho posypat moukou. 

Necháme pár minut odpočinout. Poté si vezmeme pánvičku a na tu těsto rozložíme (tak, aby nebylo ani moc tlusté, ani moc řídké). Na těsto si nejprve natřeme kečup (množství opět nechám na vás), poté zasypeme strouhaným sýrem, přidáme ananas a opět posypeme sýrem. Případně ještě přidáme šunku a kukuřici. 

m

Tak a teď už stačí jen hlídat, kdy bude pizza uvařená. Vaříme ji na mírném ohni a raději pomaleji, aby se na Hawaii pizza nepřipálila a my tak nebyli zbytečně naštvaní, že se nám pizza nepovedla a musíme ji dělat znovu. Potom už jen přikryjeme pokličkou a čekáme, až se pizza udělá. Je důležité, aby se sýr „roztopil“. Snad víte, jak to myslím. Nakonec jen stačí vyndat z pánvičky a vaše pizza je na světě. Tohle je celkem dobrý tip a ukázka toho, že i když nemáte troubu, pizza se dá přesto i přes absenci trouby udělat. Tak nezbývá než popřát, aby se vám pizza povedla a přeji dobrou chuť k vašemu obědu (nebo večeři)!!