Vybavení na cesty

Samozřejmě musíme brát ohled na typ dovolené. Něco jiného si zabalíme na vandr, kde budeme spát pod širákem, do kempu pod stan nebo do luxusního hotelu. Ale jsou věci, které si člověk bere s sebou kamkoliv a zoufá si, když je zapomene, případně se je snaží na místě dokoupit.
šátek na kufru

Bez čeho správný muž a žena nevyjíždějí

· Kapesní nůž
Dříve jsem měla za to, že ho u sebe má každý muž. Opak je pravdou. Někteří ho nevozí. Mně přijde skoro životně důležitý. Ideální je ten švýcarského typu, abyste s ním mohli otevřít lahev vína, přestřihnout provaz, opilovat si nehet a podobně. Do letadla si ho ale neberte v příručním zavazadle, jinak o něj přijdete.
· Lékárnička
Zajisté narazíte i v zahraničí na lékárnu, kde si můžete potřebné léky nebo náplasti koupit, ale musíte se tam domluvit a to nemusí být jednoduché. Proto je dobré, brát si základní léky s sebou. Zvláště, pokud míříte někam do přírody. Dezinfekci, náplasti, obvaz, něco na horečku a bolení hlavy a proti průjmu. Mně se třeba jako takový všestranný pomocník osvědčil tee-trea olejíček.
· KPZ
Táborníci dobře znají. V moderní podobě se jedná hlavně o šitíčko, co když se Vám někde něco utrhne, či rozpárá. A pak o placatku se slivovicí (ideálně) na ranní dezinfekci, zvláště v exotických oblastech. Hodí se i kousek mýdla na přeprání věcí.
pas na zavazadle
· Telefon
Před 20 lety by na seznamu nebyl, ale dnes je to náš nerozlučný společník a slouží nejen ke komunikaci, ale i k focení, k orientaci, k vyhledávání zajímavých cílů, zjišťování počasí a podobně. Záleží na počtu a druzích aplikací, které v něm máte.
· Kniha
Dnes již nedoprovází na dovolenou každého, ale ještě pořád bývá v mnoha cestovních taškách a kufrech. Co bychom si bez ní na pláži počali?
· Fotoaparát/kamera
Pokud nefotíte mobilem, tak je tu starý dobrý foťák.
A samozřejmě další nutné věci, jako jsou hygienické potřeby, peníze, doklady, atd.