Nepřehlížejte čistotu vašeho koberce, je to vaše vizitka


Když si domů vodíme návštěvy a chceme, aby byly místnosti čisté a uklizené, utíráme prach z nábytku, leštíme jej, umýváme cylindry svítidel a na závěr popadneme do ruky vysavač, odsajeme nečistoty z koberce, a je to. A tím úklid končí a můžeme soustředit pozornost na přípravu občerstvení.

kočka na koberci

Jakmile návštěva dorazí, usadíme ji ke konferenčnímu stolku, doneseme občerstvení a zdá se, že nám již nic nemůže pokazit dobrou zábavu. Pak někoho napadne zahrát si deskovou hru, která se nevejde na konferenční stolek, a tak se hrací plán rozloží na koberci. Jakmile se však všichni usadí na zem, přijde na řadu rozčarování nad tím, jak zašpiněný a zapáchající povrch to vlastně je. Dokud jste seděli na křesle a pojídali obložené chlebíčky, vaše pozornost se nezaměřovala na kvalitu čistoty koberce, ale při přiblížení se k jeho vláknům se teprve prozradilo to, co bylo skryto, a sice, že se tu koberec pouze vysává vysavačem.

kusové koberce

Vysavač zdaleka nezvládne odsát všechny nečistoty, mnohé z nich se nalepí na vlákna a zašlape do nich, takže se pak koberec mění v zašedlou plochu, někdy dokonce lepkavou. Jen si představte, že byste namísto praní triček a kalhot oblečení pouze vyklepávali z okna a vysávali vysavačem, jak by to asi dopadlo. Vysavač si také neporadí s vaším potem, a podrobit propocené tričko vysávání vysavačem nepřinese kýžené výsledky.

Další, a docela častý problém koberců, je zápach. Ten se tu zpravidla objeví v souvislosti s chůzí naboso nebo v ponožkách. Pot z ponožek a z chodidel se mezi vlákna nalepí, a nebudete-li koberec čistit strojem, bude vám po jisté době připomínat nemytá bosá chodidla. Buďte proto prozíraví a ještě před tím, než si domů pozvete návštěvu, podrobte jej důkladnému vyčištění. Strojní čištění koberců zbavuje jejich povrch jak zápachu, tak i zbytků usazených nečistot, o čemž se můžete přesvědčit i na základě zveřejněných referencí Wismont čištění.