Mít vysavač nejen v bytě, ale i ve vodě

Chlubíte se i vy všude, kam vkročíte tím, že vás v letním období dokonale osvěží a ochladí bazén, který vlastníte? Děláte dobře, protože je opravdu luxus, vlastnit něco tak nepostradatelného v horkých letních dnech, kdy každý po vodě jen prahne. Ovšem, máte se doopravdy čím chlubit?
Bazén totiž nestačí pouze vlastnit, ale je nevyhnutelné ho udržovat celou sezónu – v bezchybném stavu a bez výskytu nečistot.

nohy v bazénu

Je možné mít vodu dokonale čistou?

Samozřejmě, že ano, ale logicky k tomu budete muset přispět špetkou vaší iniciativy. První, co si musíte uvědomit je to, že nezamezíte tomu, abyste do vašeho bazénu nepřenesli nějaké nečistoty (písek, kamínky, trávu) a rovněž ani to, aby vám do něho nespadly větvě, jehličí nebo listí.
Se špínou, která se zpravidla usazuje na dně vaší nádrže, můžete bojovat chytře, a to třeba i díky šikovnému pomocníkovi.
Báječným vynálezem a prakticky nepostradatelným pracantem, který vám vaši vodu udrží perfektně čistou – je bazénový vysavač. Pokud ho ještě nemáte, měli byste tuto chybu napravit, protože se bez něho v létě vůbec neobejdete. Poskytne vám nejen krásně čisté dno, ale postará se i o stěny a vyčistí nedokonalosti i z bazénové plachty po celém obvodu.

Žádné tahání šňůry

Výrobci myslí na všechno. To platí i o praktické stránce, kterou je pohodlnost v podobě ručního vysavače. Nemusíte se tedy starat o žádné šňůry, do kterých byste se zamotali.
Tento typ vysavače je vhodný pro všechny bazény, ale především pro takové, které nejsou vybavené filtrací.Oceníte ho tedy za všech podmínek. A v případě, že na nějaká místa nedosáhnete, pořiďte si k němu delší teleskopickou tyč.

vysavač

Jaký si vybrat?

Je hned několik druhů bazénových vysavačů, které se liší dle ceny, schopností a taktéž i velikosti nádrže. Jestli si nebudete umět poradit sami, prodiskutujte všechny detaily s kvalifikovaným odborníkem, který vám rád sdělí všechny potřebné informace a ušetří vám práci s výběrem. Platí to nejen v kamenných prodejnách, ale i u internetových obchodů, kdy si můžete jednoduše zavolat na zákaznický servis.