Když je tajemno tajemnější

Svět je jistě tajuplné místo, plné přirozena i nadpřirozena, ale internet, výtvor lidské mysli, dokáže představovat ono skutečné šílenství lidské duše. Co všechno se tedy skrývá v nejtemnějších zákoutích lidské existence, jehož je právě manifestace uvnitř internetu svědkem?
smrtka v lese 

Markovian Parallax Denigrate

Zdaleka nejstarší a první z největších internetových hádanek světa je bezesporu série nesoucí toto jméno. Objevily se poprvé v roce 1996 a dosud nebyly rozluštěny, i když se o to pokoušelo nespočet kryptografů, hackerů a odborníků. V roce 2016 byla z autorství „obviněna“ Susan Lindauer, tyto spekulace se však nikdy nepotvrdily a význam a účel tedy dosud zůstává skryt.
 

Webdriver Torso YouTube Channel

Tento „youtuber“ není slavný ani pro svoje vtipné glosy, ani pro svoje make-up videa. Celý kanál je protkán desítkami videí, na kterých můžete různě se překrývající a odpojující dva obdélníky, červený a modrý, doprovázeny zdánlivě nekoherentními zvuky, blikající a pípající na téměř patnáctivteřinovém záznamu. Nadpisy jsou snad ještě více tajemnější než samotný obsah videí. Je tam i pár videí, které mají například i 25 minut a jediné, co na nich je, jsou zase ty obdélníky a pípání. Jedná se však o nevyřešenou záhadu? Nikoliv. Jedná se o testovací kanál Youtube, na kterém se testuje zvuk a obraz. Společnost k tomu přistoupila s humorem a vydala krátké prohlášení, které tuto spekulaci potvrdilo.
 

A858

Zkratka pro delší název jednoho uživatele Reddit diskuzního fóra, který den po dni několik let nahrává kódované zprávy pro všechny, kteří mají rádi kódování a jednoduché vzkazy v nich ukryté. Kromě toho, že nikdo neví, kdo to je ani jestli to vůbec někdo je, obsah těchto sdělení je nanejvýše prapodivný, neboť někdy to obsahuje prosté „Thank you (děkuji ti)“ a nebo obrázek Stonehenge. Celá část fóra, která se zabývá luštěním těchto kódů je nyní nastavená jako „private“, avšak vždycky můžete napsat moderátorům a ti vás tam určitě rádi přidají.
hodně otazníků 

The Plague Doctor Video

Dvouminutové video, ve kterém vystupuje postava zahalená v černém hávu a s maskou, která se využívala při vlnách černé smrti, morové epidemie, v Evropě během vrcholného středověku. Celé video obsahuje nejrůznější symbolismy a skryté zprávy. Nikdo ještě nedokázal přijít na to, co má celé video znamenat, nebo jaký je jeho účel. Kromě doposud rozluštěných zpráv, jako jsou „Zbývá jeden rok“ nebo „Všichni jsme mrtví“, obsahuje také několik výhružek prezidentu USA, zejména v jeho vzkazech a směrnice místa Bílého domu. Video bylo na DVD zasláno do švédské společnosti Gadgetzzz v roce 2015.