Tipy pro lepší spánek dítěte – část 3

11. Poznejte unavené miminko

Vidíte-li jakékoli známky toho, že se vaše dítě cítí unaveně, ať už je to zívání nebo růžové tváře, okamžitě zakročte. Načasování je důležité, pokud jde o spánek dítěte, a pokud zmeškáte okno, je velká šance, že vás čeká rušná noc.

Tyto malé známky ukazují, že tělo je připraveno na spánek, a okamžité přijetí opatření zlepší šance, že snadno usne. Příliš dlouhé čekání způsobí, že vaše dítě bude příliš unavené a hormony bdělosti se začnou nabíjet.

V tuto chvíli může být pro vaše dítě příliš pozdě spát bez boje. Rychle poznáte příznaky svého miminka; jen se ujistěte, že oba rodiče znají příznaky.

m

12. Snižte teplotu

Lidé všech věkových kategorií mají tendenci lépe odpočívat, když spí v chladnějších teplotách. Termostat by měl být mezi 68 a 72 Fahrenheita, aby vaše dítě mohlo zažít ten nejpohodlnější odpočinek.

Nejste si jisti, zda nejsou příliš studené? Mnoho rodičů má tendenci cítit prsty na rukou nebo nohou svého dítěte, když měří teplotu. Ve většině případů budou tyto části těla chladné, ale to neznamená, že je vašemu dítěti zima.

Místo toho zkontrolujte teplotu hrudníku vašeho dítěte. Tato část těla je oblast, která vám řekne, zda jsou pohodlné nebo ne.

13. Mějte připravené nezbytnosti

Plná plena může znamenat obrovský nepořádek v postýlce vašeho dítěte, ale rozsvícení světel a pokus o úplnou výměnu prostěradla je konec hry pro dobrý spánek. Místo toho buďte připraveni s nezbytnostmi, které jsou vždy připraveny. Chcete-li to provést, můžete zvážit umístění dalších prostěradel a zavinovaček do skříňky mimo ložnici.

m

Můžete také zvážit přidání voděodolné podložky mezi dva listy. Pokud se objeví nepořádek, můžete odlepit prostěradlo a podložku a stále pod ní čeká suchá vrstva. Díky přípravě bude výměna prostěradla rychlý a jednoduchý proces a vaše dítě bude za chvíli zpátky v posteli.

14. Označte tým

Partneři, kteří dokážou spát solidně 5 hodin každou noc, je zásadní pro jejich celkové zdraví a výkon jako rodičů. Aby toho dosáhli, partneři musí pracovat jako tým každou noc, i když je ošetřovatelská práce show pro jednu osobu.

Partneři mohou počkat, až na ně přijde řada, přebalit nebo uklidnit miminko nebo cokoli jiného, ​​co je potřeba. V závislosti na pracovním rozvrhu můžete mít různé „noční směny“, takže se ráno všichni stále cítí odpočatí.