Sedací pytel nebo křeslo

Posezení v domácnosti lze realizovat mnoha způsoby, můžete k tomu využít židli s polstrováním, kancelářské křeslo nebo křesla či pohovku sedacích souprav. Koneckonců lze sedět i na zemi, třeba na koberci, nebo si tu roztáhnout cvičební podložku a posadit se na ni. Rádi bychom se však nyní zaměřili na ta nejčastější posezení v obýváku, a sice na sedací soupravy s polyuretanovými sedáky a porovnali je se sedacími pytli.

fialový vak

Jak se vám sedí na sedačce – moderní sedací soupravy připomínají mnohdy retro styl, dobu šedesátých let minulého století, kdy se výroba nedokázala popasovat s anatomicky tvarovanými sedáky, a lidé byli odkázáni na to, co bylo na trhu. Dnešní výrobky nabízí podobné vlastnosti, tedy omezený komfort na úkor módnímu vzhledu. Retro je retro, ale s pohodlím to nemá příliš mnoho společného.

modrý vak

Sedací vaky a pytle se naopak přizpůsobují potřebám zákazníků a snaží se jim nabídnout přesný opak, co největší pohodlí i za cenu, že vak vypadá jako větší polštář, a někomu se může zdát dokonce příliš dětinský. Sedací pytle se však v současné době dostávají na jinou úroveň, než tomu bylo dříve, umožňují to moderní technologie výroby potahů, boční popruhy a výplň z kuliček EPS. Díky kombinaci těchto faktorů pak máte velmi flexibilní a pohodlný zdroj pro každodenní relaxaci.

Zvolíte-li vak s nylonovým potahem, který umožňuje vyměnit výplň, a má zevnitř pogumovaný povrch, máte před sebou elegantní, praktický a funkční výrobek s dlouhou životností, který snadno udržíte v potřebné čistotě, i když se vám na něj třeba podaří rozlít rajskou omáčku. Snadno ji setřete hadrem a vyčistíte běžnými saponáty nebo jedlou sodou, zatímco u sedáku z molitanu máte problém a o zábavu postaráno. Tam je někdy nutné volat úklidovou firmu, a když se vám takový karambol podaří zopakovat několikrát do měsíce, mohou vám povolit nervy.