Praktický a slušivý kardigan – Jak jej vybírat a jaký zvolit materiál, aby vás zahřál? 

Podzim už o sobě dává vědět a s měnícím se počasím je potřeba obměnit také šatník. Přemýšlíte, čím letos oživit ten svůj? Pak si pořiďte praktický kardigan.

Praktický a slušivý kardigan – Jak jej vybírat a jaký zvolit materiál, aby vás zahřál?

Když se řekne kardigan, vybavíme si dlouhý svetřík bez zapínání, který se snadno obléká a dá se nosit k šatům i kalhotám. Kardigany jsou hodně populární právě proto, že jsou neskutečně pohodlné. Jde o všestranný módní kousek, který užijete, jak do práce, tak i do společnosti nebo během volnočasových aktivit. Kardigany se nejčastěji vyrábějí z úpletových materiálů, ale i lehkých látek nebo z bavlny, právě podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny, se dají nosit v každém ročním období, ale nejčastěji je oblékáme, až se venku začne ochlazovat.

pexels-photo-7551658

Sluší všem

Kardigan opravdu sluší naprosto všem ženám, je jedno jakou máte postavu, jen je potřeba vybírat obezřetně. Například rovné střihy se příliš nehodí pro ženy s kypřejšími tvary, je nutno uvědomit si, že pokud má žena nějaké nedokonalosti, rovný střih na to může nepěkně upozornit. Pokud chcete nějaké nedokonalosti zakrýt, vybírejte kousky, které mají rafinovaný střih nebo, které jsou volnější. Právě oversized kousky jsou velmi oblíbené, navíc pod ně můžete nosit i halenky a neumačkají se, kardigany s universální a větší velikostí sluší opravdu úplně všem.

Kardigany nemají zapínání, ale i přesto zahřejí, proto je nutné zaměřit se i na výběr materiálu, pokud chcete kardigan užít v létě nebo na jaře, je lepší vybírat lehčí materiály, úplet naopak užijete během chladnějšího počasí. Jde vlastně o svetříky, jen jim chybí zapínání, což je odlišuje.

pexels-photo-3270224

Vezměte si jej kamkoliv

Skvělé je, že kardigany se dají nosit úplně ke všemu, pokud chcete kousek unosit do společnosti nebo do práce na důležité schůzky, volte jednobarevné a spíše tmavší varianty, vybírat ale na jiné příležitosti můžete pěkné vzory a kousky s netradičním propojením barev. Pohodlí a komfort jsou zaručeny a co je nejlepší, i když už budete nalíčená či hezky učesaná, můžete jej obléknout a zase svléknout, bez toho aniž byste své dílo umazala či rozcuchala.

Už víte, který si pořídíte? Až ho budete mít, jistě jej už nedáte nikdy z ruky.