Malá autonehoda

Víte, co je to tažné zařízení? To je taková ta věc, která je na konci auta a užívá se to hlavně v té situaci, když potřebujete třeba něco odtáhnout. Třeba můžete za to napojit vozík za tažné zařízení nebo pokud víte, že někdo má nehodu, tak mu pomůžete tím, že ho odvezete do autoservisu. Nicméně tažné zařízení musí být opravdu kvalitní a musí být uděláno z velmi kvalitního materiálu a musí podle předpisů unést taky nějakou určitou váhu a mít určitou velikost. A já sama jsem naštěstí tedy zatím tažné řízení nepoužila. A abych se přiznala, tak já bych asi ani nevěděla jak. Tažné zařízení totiž musí být asi náročné to nějak tam zapojit. A já vůbec nejsem takový technický a manuální typ. Takže kdybych měla zapojit tažné zařízení, tak bych asi byla v koncích. Nevěděla bych, jak na to. A taky jsem ráda, že zatím tažné zařízení nemusím použít. Tedy vlastně nemusím, protože bych to ani nevěděla.

Autonehoda může se může prodražit.

Jednou ho použil můj otec. Protože jeho kamarád měl autonehodu. Byla to naštěstí malá nehoda, nic velkého. A tak zavolal mému otci, aby mu pomohl a můj otec nelenil a ihned mu jel na pomoc. Protože na svém autě má můj otec tažné zařízení. A tak když tatínek přijel na místo nehody, tak svému kamarádovi samozřejmě ochotně pomohl. Jeho auto, odvezl tažným zařízením do autoservisu.

Nejsem technický typ.

A musím říct, že jsi jeho kamarád tatínka moc vážil. Protože jen tak někdo nepřijel, a tak byl rád, že se toho ujmu alespoň můj otec. Otec je sám o sobě takový, že snad každému rád a ochotně pomůže. To já bych taky udělala, jen kdybych mohla a uměla jsem to. Jenže já bych s tímto měla problémy. Vždyť už jen řidičský průkaz jsem udělala jen tak tak. A že bych měla někoho odvést na tažném zařízení? Tak to nevím, bylo by to pro mě moc náročné. A navíc bych měla velký strach, že bych s tím ani neuměla řídit, kdybych někoho měla přivázaného na zadkem auta.