Když máte na výběr!

Bankovní instituce jsou stále největšími poskytovateli úvěrových produktů, to vak neznamená, že není možné o úvěr zažádat i jinde. Pomalu ale jistě bankovním institucím začínají konkurovat ty nebankovní. Ty se snaží nové klienty nalákat na své benevolentnější podmínky, kterým vyhoví i žadatelé, kteří by jinak v bance při žádosti o úvěr neuspěli.

úroková sazba

Úvěrové produkty jsou u nás velmi oblíbené, což dokazuje i statistika, podle které má s úvěrem alespoň jednou za život zkušenost polovina Čechů. Kdokoliv z nás se může ocitnout v situaci, kdy si potřebuje půjčit a v takovou chvíli se nachází před zásadním rozhodnutím, zda zvolí bankovní nebo nebankovní instituci. Banky poskytují svým žadatelům jistotu dlouhodobé instituce, nebankovní společnosti zase lákají na benevolentní podmínky.

U obou skupin institucí je možné žádat o podobné úvěrové produkty, které se liší v podmínkách, které jsou kladeny na samotné žadatele nebo procesu žádosti.

Bankovní půjčka

Banky v nás vyvolávají pocit bezpečí a jistoty dlouhodobě zavedených institucích, jejichž činnost je navíc pravidelně kontrolována Českou národní bankou. Pakliže patříte mezi bezproblémové žadatele, měla by pro vás být bankovní půjčka tou správnou volbou.

Nebankovní půjčka

Jedno se musí nebankovním institucím nechat, jejich benevolentnější přístup, díky kterému dokáže vyhovět snad každý žadatel. Nebankovní instituce totiž na žadatele, kteří v bance z jakéhokoliv důvodu neuspěli při žádosti o úvěr, čekají s otevřenou náručí.

smlouva k podpisu

Nebankovní instituce pracují s automatickým schvalovacím systém, vyřízení je tedy velmi rychlé a bez zbytečného papírování a byrokracie. Vztahují se na ně stejné podmínky jako na bankovní poskytovatele, přesto nekladou tak přísné požadavky na své žadatele.

Nebankovní společnosti jsou známé pro své rychlé úvěry, málokdo však ví, že některé nabízí i nebankovní hypotéku nebo hypotéku bez doložení příjmu.